Щойно у видавництво "Інтелектуальна книга" побачило світ третє (оновлене) видання історико-етнографічного дослідження про найбільш табуйовані потаємні сторони традиційні української культури.

Ірина Ігнатенко. Жіноче тіло у традиційній культур українців. - 3-тє вид., доп. і перероб. - К.: Інтелектуальна книга, 2014. - 264 с.: іл. (Серія: "Етнологія для дорослих").

  Ignatenko tilo2Наукова монографія кандидата історичних наук, доцента Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірини Ігнатенко присвячена найбільш табуйованим ділянкам традиційної культури: жіночій фізіології і репродуктивному здоров'ю, особливостям інтимних відносин і гігієни статевих відносин у сільській культурі, способам контрацепції і позбування небажаної вагітності, жіночим та венеричним хворобам, клімактеричному періодові в фізіологічному циклі жінок очима етнолога. Лише деякі з перерахованих питань вивчалися дослідниками, та й то, фрагментарно. Українська етнологічна наука нарешті позбулася сором'язливості і заповнила велику лакуну в науковому дискурсі про народну культуру. В основу дослідження покладено лише факти: матеріали (значною мірою введені в науковий обіг уперше), зібрані в польових умовах самою авторкою, доповнені відомостями з друкованих джерел та архівів.


Монографія щедро ілюстрована матеріалами Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», репродукціями творів Національного художнього музею Уктраїни, репродукціями з Національного музею Тараса Шевченка.

Книга Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» своєю науковою сміливістю і чесністю розбурхала академічне життя в Україні. Водночас вона є чудовим пізнавальним і екзотичним чтивом для великої читацької аудиторії, оскільки зриває пелену фальшивої пасторальності з народної культури і представляє її як неоднозначне, але багатогранне і колоритне явище.

Придбати книгу можна у всеукраїнській мережі книгарень "Є", а також у видавництві "Інтелектуальна книга", попередньо замовивши за тел.: (094) 92-88-92-1

ЗМІСТ

ВСТУП


РОЗДІЛ І. Історіографія та джерельна база дослідження


РОЗДІЛ ІІ. Стаючи дівчиною: уявлення про деякі аспекти жіночої фізіології в українській традиційній культурі


РОЗДІЛ ІІІ. Дівчина-наречена: дошлюбне інтимне спілкування української молоді


РОЗДІЛ IV. Стаючи жінкою: обряд «комори» та символіка дівочої цноти

РОЗДІЛ V. Майбутня мати: концепт зачаття та його відображення в українській традиційній культурі


РОЗДІЛ VI. Жінка та її ненароджені діти: про вживання контрацептивів та аборти у традиційному українському соціумі


РОЗДІЛ VII. «Жіночі» та венеричні хвороби: лікування методами народної медицини


РОЗДІЛ VIII. Жінка на схилі років: фізіологічні зміни в жіночому організмі


ВИСНОВКИ


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ І ЛІТЕРАТУРИ

Ignatenko cover2 

Додаткова інформація